terminy

Freak Show

spektakl z teatralną opiekunką

Piotr Rowicki

reż. Piotr Ratajczak

premiera: 9 września 2023 r.

spektakl dla widzów 16+

Freak Show

  • Piotr Rowicki
  • Premiera: 9 września 2023 r. | spektakl dla widzów 16+

Bohaterowie „Freak Show” to mieszkańcy typowego bloku przy ulicy Polnej 9. Toczy się jednostajne życie, ktoś pali papierosa na balkonie, ktoś wywiesza pranie, ktoś śpi przed telewizorem, ktoś wynosi śmieci. Ale wtedy pojawia się coś, co wyprowadza nas z poczucia spokoju i bezpieczeństwa. Może to wszystko pozory? Wynoszenie śmieci, palenie papierosa, wyprowadzanie psa. Może to tylko maski? Blok przy Polnej staje się na naszych oczach cyrkiem. Show rozkręca się, w wyniku wielu dramatycznych zwrotów akcji i balansowania na linie dociera do finału. Szczęśliwego lub nie.

Plakat spektaklu Freak Show

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O SPEKTAKLU

 

Tekst: Piotr Rowicki

Reżyseria: Piotr Ratajczak

Scenografia, światło: Marcin Chlanda

Kostiumy: Robert Woźniak

Choreografia: Szymon Dobosik

Kompozycje piosenek: Maciej Zakrzewski

Obsada:

Aleksandra Maj(Narrator), Klaudia Cygoń-Majchrowska (Żywa Lalka), Alicja Stasiewicz(Najdziwniejsza Rodzina na świecie – Matka), Olga Wojtkowiak (Kobieta Ptak)Aleksandra Wojtysiak( Kobieta z brodą), Mariusz Galilejczyk (Jezus), Cezary Jabłoński (Człowiek o stu twarzach), Łukasz Kaczmarek (Człowiek słoń), Paweł Majchrowski (Najdziwniejsza rodzina na świecie – Ojciec), Maciej Piasny (Najsłabszy człowiek na świecie), Kornel Sadowski*(Najdziwniejsza rodzina na świecie – Dziecko)

*gościnnie

 


Dodatkowe informacje: w spektaklu używany jest dym i światło stroboskopowe, aktorzy palą papierosy

Czas trwania: 1h 20 min. bez przerwy

♿ informacje dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich:

Teatr wyposażony jest w udogodnienia umożliwiające poruszanie się na wózku inwalidzkim po terenie holu kasowego, foyer oraz widowni Dużej Sceny. Do holu kasowego można dostać się bezpośrednio z chodnika. Do foyer głównego prowadzą szerokie drzwi, które przed spektaklem są zawsze otwarte. Widownia Dużej Sceny znajduje się na parterze Teatru. Wjazd wózkiem odbywa się przez lewą część widowni. Na parterze znajduje się szatnia oraz  toaleta dla osób niepełnosprawnych. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania w sprawie rezerwacji odpowiednich miejsc. Prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Widzów lub kasą biletową.

 

Zdjęcia:

fot. Jeremi Astaszow