terminy

Przygody Tomka Sawyera

  • Premiera: 19 września 2020

 

Plakat do spektaklu Przygody Tomka Sawyera. Twarz chłopaka na różowym tle.

Spektakl dla widzów od lat 8
czas trwania: 100 minut / 1 przerwa

Tomek Sawyer i Huckelberry Finn. Dwóch przyjaciół. Dwóch prawdziwych kumpli, chyba najlepszych w literaturze światowej. No, ale wymyślił ich geniusz pióra, których ze świecą szukać. Huck – włóczęga z wyboru, nałogowy palacz tytoniu, oberwaniec sypiający w beczce po rybach, który nie rozumie po co komu pieniądze. Tomek – nieposkromiony łobuz o złotym sercu, uśmiechnięty wisus, żądny przygód marzyciel, podkochujący się w koleżankach z klasy. Obydwaj napędzani chłopięcą wyobraźnią, co rusz wpadają w coraz to większe tarapaty. Zapraszamy do krainy, w której dzieciństwo nigdy nie mija, a każdy – nawet Ty – może zostać kapitanem parowca na Missisipi…”.

▬▬

„Przygody Tomka Sawyera” na podstawie oryginału „The Adventures of Tom Sawyer” Marka Twaina

Reżyseria: Krzysztof Materna
Scenariusz: Jerzy Jan Połoński
Scenografia i kostiumy: Katarzyna Sankowska
Muzyka: Łukasz Damrych
Choreografia: Jarosław Staniek, Katarzyna Zielonka
Przygotowanie wokalne: Karolina Bugla-Ćwil
Reżyseria światła: Katarzyna Łuszczyk
Wizualizacje: Katarzyna Sankowska, Krzysztof Prałat
Produkcja: Agnieszka Szczotka

Obsada: Jan Hrynkiewicz* (Tomek), Bartłomiej Wiater* (Huck), Kornel Sadowski* (Sid), Aleksandra Maj (Ciotka Polly), Anna Maria Moś (Amy Lawrence), Ksenia Tchórzko* (Becky Thatcher), Mariusz Galilejczyk (Indianin Joe), Rafał Domagała (Waliljczyk), Łukasz Kucharzewski (Muff Potter), Krzysztof Prałat (Pan Dobbins), Błażej Wójcik, (Doktor Robinson/Pastor), Cezary Jabłoński/Michał Wolny (Joe Harper), Maciej Piasny (Alfred/Sędzia Thatcher), Karolina Burek (Narrator)

*gościnnie

fot. Jeremi Astaszow

„Przygody Tomka Sawyera to spektakl familijny, na którym dobrze bawić się będą nie tylko dzieci, ale także ich opiekunowie. Choć opowieść znana jest od lat i bywa często wystawiana przez wiele teatrów, to realizatorom gliwickiej wersji udało się zaskoczyć widzów. Przygotowali niezwykle sensualne, muzyczno-wizualne widowisko, które z pewnością przypadnie do gustu młodym widzom. Wszystko za sprawą dynamicznej akcji, niebanalnych kreacji, genialnych scen zbiorowych – zarówno pod względem wokalnym, jak i choreograficznym, wpadających w ucho piosenek, świetnych dialogów i świateł, za pomocą których realizatorzy kreują świat rodem z kart powieści Twaina.” Magdalena Mikrut-Majeranek, teatrologia.info