terminy

Do zobaczenia w kolejnych miesiącach

Przygody Tomka Sawyera

  • wg Marka Twaina
  • Premiera: 19 września 2020 r. | spektakl dla widzów 8+

Tomek Sawyer i Huckelberry Finn. Dwóch przyjaciół. Dwóch prawdziwych kumpli, chyba najlepszych w literaturze światowej. Wymyślił ich geniusz pióra, jakiego ze świecą szukać.

Huck – włóczęga z wyboru, nałogowy palacz tytoniu, oberwaniec sypiający w beczce po rybach, który nie rozumie po co komu pieniądze. Tomek – nieposkromiony łobuz o złotym sercu, uśmiechnięty wisus, żądny przygód marzyciel, podkochujący się w koleżankach z klasy. Obydwaj napędzani chłopięcą wyobraźnią, co rusz wpadają w coraz to większe tarapaty. Zapraszamy do krainy, w której dzieciństwo nigdy nie mija, a każdy – nawet Ty – może zostać kapitanem parowca na Missisipi…

Jak piszą krytycy, spektakl aż kipi od wartkiej akcji, niebanalnych kreacji, genialnych scen zbiorowych – zarówno pod względem wokalnym, jak i choreograficznym, wpadających w ucho piosenek  i świetnych dialogów. Widzów zaskoczą i zachwycą także niezwykle ciekawe koncepty  i rozwiązania scenograficzne.

PRZECZYTAJ WYWIAD Z REŻYSEREM

Tekst:  na podstawie oryginału „The Adventures of Tom Sawyer” Marka Twaina

Reżyseria: Krzysztof Materna
Scenariusz: Jerzy Jan Połoński
Scenografia i kostiumy: Katarzyna Sankowska
Muzyka: Łukasz Damrych
Choreografia: Jarosław Staniek, Katarzyna Zielonka
Przygotowanie wokalne: Karolina Bugla-Ćwil
Reżyseria światła: Katarzyna Łuszczyk
Wizualizacje: Katarzyna Sankowska, Krzysztof Prałat

Obsada: Karolina Burek (Narrator); Aleksandra Maj (Ciotka Polly); Anna Maria Moś* / Aleksandra Gałczyńska(Amy Lawrence); Ksenia Tchórzko*/Antonina Federowicz (Becky Thatcher); Rafał Domagała / Klaudia Cygoń- Majchrowska (Waliljczyk); Mariusz Galilejczyk (Indianin Joe); Jan Hrynkiewicz*/ Krzysztof Róg*/Paweł Majchrowski (Tomek); Cezary Jabłoński/Michał Wolny * (Joe Harper); Łukasz Kucharzewski* (Muff Potter); Maciej Piasny (Alfred/Sędzia Thatcher); Krzysztof Prałat* / Łukasz Kaczmarek (Pan Dobbins);  Kornel Sadowski* (Sid); Błażej Wójcik*/Lech Mackiewicz(Doktor Robinson/Pastor); Bartłomiej Wiater* (Huck).

*gościnnie


Informacje dodatkowe:

Spektakl dla widzów od lat 8

W pierwszej części spektaklu wykorzystywane jest szybko zmieniające się światło oraz głośny efekt dźwiękowy.

Czas trwania: 100 minut / 1 przerwa

♿ informacje dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich:

Teatr wyposażony jest w udogodnienia umożliwiające poruszanie się na wózku inwalidzkim po terenie holu kasowego, foyer oraz widowni Dużej Sceny. Do holu kasowego można dostać się bezpośrednio z chodnika. Do foyer głównego prowadzą szerokie drzwi, które przed spektaklem są zawsze otwarte. Widownia Dużej Sceny znajduje się na parterze Teatru. Wjazd wózkiem odbywa się przez lewą część widowni. Na parterze znajduje się szatnia oraz  toaleta dla osób niepełnosprawnych. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania w sprawie rezerwacji odpowiednich miejsc. Prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Widzów lub kasą biletową.

RECENZJE:

Być jak Tomasz S. Magdalena Mikrut-Majeranek, teatrologia.info PRZECZYTAJ


fot. Jeremi Astaszow